4. 4. 2023

Publikováno: 4. 4. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V matematice stále opakujene a procvičujeme násobky a násobilky 2 a 5. Počítáme příklady ústně i písemně na tabulky, vymýšlíme příklady podle znázornění. Do sešitu jsme napsali příklady násobení 5 podle strany 45 (příklady v modrém kruhu). Opakovali jsme také slovní úlohy (v PS na straně 51 úlohy 5 a 6. Za úkol je naučit se násobilku 5 zpaměti ( do 11. 4.).

V prvouce jsme začali kapitolu Jaro (uč. str. 44), v PS jsme pracovali na straně 34. Jarní květiny jsme poznávali i podle cvičení na tabuli (skolakov.eu/prvouka 2. třída/jaro/jarní květiny), děti se mají naučit poznávat květiny, např. podle str. 44. Po Velikonocích si jarní květiny vyhledáme v terénu :).

V ČJ jsme procvičovali poznávání slovních druhů (kromě příslovcí a částic). Napsali jsme diktát (uč. str. 93 cvičení 18). Děti opět chválím, až na jednu výjimku byly sešity jen s minimem chyb. Stihli jsme ještě ústně cvičení 15 (str. 92) a zahráli si hru Škatulata, hejbejte se, při které jsme si zopakovali učivo.

Zítra se učíme podle rozvrhu, děti jen nebudou mít čtení, místo toho bude keramická dílna (čítanku mohou děti nechat doma). Kdo na dílnu nejde, dostane práci (pracovní list).

Zítra si děti odnesou domů misku s osením, mohou si přinést taštičku pro jednodušší přepravu.

Pěkné odpoledne! Z.P.