31. 3. 2023

Publikováno: 31. 3. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V AJ jsme pokračovali ve 4. lekci. Opakovali jsme slovní zásobu, zahráli si hry a procvičili slovíčka v říkankách. Na straně 34 jsme dále trénovali vazbu: It can ..../ It can't ... , také jsme hledali zvířátka, která do řady nepatří a říkali o nich věty s can, can't. Dále jsme sledovali video s příběhem na straně 35 a opět procvičovali vazbu It can ...

V PS jsme na straně 30 doplnili věty a zakroužkovali názvy zvířat.

Za úkol je cvičit čtení vět v PS na straně 30.

Skupina paní učitelky Karlové došla v učebnici na stranu 36, kde se děti naučily další slovesa. V PS mají vypracovat cvičení na straně 31, za úkol mají procvičovat slovní zásobu (uč. str. 32 - 36).

V ČJ jsme trénovali určování slovních druhů (umíme zatím určit podstatná jména, slovesa, předložky, spojky a citoslovce). Dále jsme cvičili řazení slov podle abecedy. V učebnici jsme na straně 91 na folie doplnili přirovnání a vyluštili tajenku. Nakonec děti opsaly 5 vět z tabule, sešity mají domů na opravu.

V prvouce jsme si povídali o životě v minulosti, přítomnosti a budoucnosti, v učebnici je učivo na straně 40. V PS jsme dokončili cvičení na straně 32.

Ve čtení jsme pracovali s textem, děti pak doplňovaly do básničky rýmující se jména. V hádankách jsme pokračovali ještě v písance na straně 39. Za úkol je čtení textu na pracovním listě, ev. oprava a dopsání rýmů (ne všem dětem se rýmující se jména podařilo najít).

S některými dětmi se sejdeme dnes znovu na Noci s Andrsenem (viz info z 30. 3.), ostatním přeji krásný víkend, nemocným dětem přeji, ať jsou brzy fit! Trávníček jsme zaseli pro všechny!

V pondělí nás čeká opět plavecký výcvik a po něm třídnická hodina.

Hezké odpoledne! Z. Petráňová