30. 3. 2023

Publikováno: 30. 3. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V matematice jsme procvičovali násobení 2 a násobky 2. Hráli jsme počítací hry, znázorňovali příklady, psali jsme pětiminutovku na tabulky. Většina dětí umí učivo moc hezky, pár dětí musí násobení docvičit přes víkend, v pondělí napíšeme příklady na známky. Pokračovali jsme geometrií. Opakovali jsme rýsování úseček, jejich měření a zápis (např. IABI = 7 cm) - podle učebnice na straně 43.

V ČJ jsme ústně procvičovali určování slovních druhů (slovesa, podstatná jména, předložky, spojky) a opakovali jsme také abecedu a řazení slov podle abecedy. V učebnici jsme zapsali podle abecedy příjmení na tabulky (strana 90 cvičení 11) a ústně doplňovali přirovnání (strana 91 cvičení 12).

Po HV jsme měli program v knihovně. Naši spolužáci z 5.A si pro nás připravili zábavnou hodinu, ve které se děti seznámily s knihovnou, se dvěma knížkami a také s pravidly půjčování knížek ve školní knihovně.

Poslední hodinu byla TV - děti skákaly přes kozu roznožky, cvičily na žebřinách, šplhaly na tyči a procvičovaly přihrávky a chytání míče. Na závěr hodiny si zahrály hru Na jelena.

Zítra se více než polovina třídy zúčastní Noci s Andrsenem. Děti budou potřebovat spací pytel nebo deku, karimatku, polštářek, ručník, pyžamo, hygienické potřeby, penál s pastelkami a lepidlem, vlastní večeři a snídani, knihu, pití a kelímek na pití (ráno bude k dispozici teplý čaj). Sejdeme se v 17 .15 u hlavního vchodu, konec v sobotu v 8:30.

Několik dětí si ještě nepřineslo misku na osení, zítra se chystáme sít!

Za úkol je opakovat násobilku 2.

Pěkný zbytek dne všem přeje Z. Petráňová