3. 5. 2023

Publikováno: 3. 5. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

Dnes děti dostaly 3 katalogy s nabídkou knížek. Je možné objednávat do 12. 5., objednávání je opět dobrovolné!

V ČJ jsme dnes hlavně procvičovali párové souhlásky a jejich zdůvodňování. Pracovali jsme podle tabule i učebnice na straně 103 a 104, cvičení 15 je za domácí úkol.

V matematice jsme začali dělení 2, pracovali jsme názorně s předměty, děti výsledky kontrolují zkouškou (např. 12:2 rovná se 6, protože 6. 2 rovná se 12). V učebnici jsme řešili slovní úlohy na straně 53, děti zapisovaly příklady na tabulky a ústně říkaly odpovědi. V PS jsme počítali příklady na dělení 2 na straně 52.

Ve čtení jsme začali číst Děti z Bullerbynu. Čtení dětí se již hodně zlepšilo, ale stále prosím, aby děti i doma hlasitě četly (stačí 5 minut denně). Dále jsme procvičovali psaní slov (správné tvary, sklon a velikost písma).

Pěkný zbytek dne! Z.P.