3. 4. 2023

Publikováno: 3. 4. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

Dnes jsme si v ČJ nejdříve povídali zážitky z Noci s Andersenem a také z víkendu. Pokračovali jsme procvičováním slovních druhů. Poznávali jsme podstatná jména, slovesa, číslovky, spojky, citoslovce, někdo již pozná i přídavná jména. V učebnici jsme na straně 92 (cvičení 13) tvořili správné věty, děti je pak zapsaly do sešitu. Na závěr hodiny jsme ještě opakovali abecedu a srovnali podle abecedy jména: Simon, Tomáš, Eliška, Madalina, Viktorka, Dan, Petr.

V matematice jsme nejdříve opakovali násobky a násobilku 2 , napsali jsme pětiminutovku do sešitu. Moc děti chválím, až na výjimky všichni násobilku 2 uměli! Dnes jsme začali násobky a násobilku 5. V učebnici najdete učivo na straně 45, V PS jsme ještě pracovali na straně 47. Kdo nestihl, dokončí stránku doma. Nakonec jsme ještě řešili slovní úlohy na tabulky ( podle PS na straně 51 úlohy 1 - 4).

V třídnické hodině jsme připravovali dubnový projektový den, který nás čeká 11. 4.

Pěkné odpoledne všem přeje Z. Petráňová