3. 3. 2023

Publikováno: 3. 3. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V AJ jsme pokračovali v lekci At home. Opakovali jsme slovní zásobu, říkanku, hry a předložky in, on podle strany 24 - 26, přečetli jsme a přeložili příběh na straně 27. Dále jsme procvičovali další slovní zásobu podle strany 28 a přezpívali písničky na straně 28 (slova najdete na straně 63). Pak jsme si povídali o naléhavosti recyklace a seznámili se s novou slovní zásobou na straně 29. V PS jsme na straně 26 kroužkovali a počítali různé druhy odpadků, za úkol mají děti dokreslit a popsat štítky (str. 26 cvičení 2). Také prosím, aby si děti opakovaly veškerou slovní zásobu 3. lekce (v PS str. 63). Stejný úkol mají i děti paní učitelky Karlové.

V ČJ jsme procvičovali a končili lekci o vlastních jménech - pojmenovávali jsme různá místa v naší zemi, do sešitu jsme napsali cvičení podle tabule. Nakonec jsme společně vyrobili plakát s obrázky a popisky složenými z vlastních a obecných jmen (řeka Berounka, hrad Kost, kočka Micka, ...

V prvouce jsme opakovali o lidském těle (str. 26 - 29) a povídali si o hygieně a čistotě, také o lékárničce (uč. str. 30). V PS jsme doplnili cvičení na straně 25.

Ve čtení jsme pokračovali ve společné četbě, v knížce jsme také vyhledávali slova obecná a vlastní jména. Na závěr jsme si zahráli pamětní hru.

Příští týden máme v pondělí další lekci plaveckého výcviku, od školy odcházíme v 9.45 po 2. vyučovací hodině. Ve středu bude další projektový den. Budeme vyrábět dárky pro budoucí prvňáčky k zápisu a pak půjdeme do lesa, spojíme prvoučnou vycházku s pomocí ptáčkům. Děti si mohou nachystat semínka, loj. koule apod.

Krásný víkend všem přeje Z. Petráňová.