29. 3. 2023

Publikováno: 29. 3. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V ČJ jsme opakovali abecedu a procvičovali řazení slov podle abecedy - uč. str. 90 cvičení 5, 6. Pokračovali jsme hádankou a opravou slov - cvičení 8 a 9. Trénovali jsme také psaní i/y po tvrdých a měkkých souhláskách ústně a písemně - napsali jsme diktát slov do sešitu. Známky jsou již v systému. Je vidět, že některé děti pravidelně píšou i doma a mají cvičení bez chyb!

V matematice jsme procvičovali násobky a násobení dvěma. Nejdříve jsme znázorňovali příklady kolečky, pak jsme pracovali podle cvičení na skolakov.eu, zapisovali jsme i výsledky na tabulky jako pětiminutovku. Na konci hodiny jsme si zahráli hru na počítacího krále a na tabulky zapsali příklady ke slovním úlohám. Děti moc chválím za pěknou práci a aktivitu!

Ve čtení jsme pokračovali ve čtení Z deníku kocoura Modroočka a psali jsme hádanky a rébusy v písance na straně 39.

Za domácí úkol je napsat 3 sloupečky do sešitu (učebnice M str. 44 dole).

Pěkné odpoledne všem přeje Z. P.