28. 4. 2023

Publikováno: 28. 4. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

Nejdříve připomínám, že do konce příštího týdne vybírám peníze na fotografie. Nově jsem se dozvěděla informaci, že se může fotografovat i dítě samo, opět za cenu 40 Kč.

V AJ jsme pokračovali ve 4. lekci. Opakovali jsme celou slovní zásobu, procvičovali jsme věty: I can .../ I can't .... Zazpívali jsme písničku ze strany 36 a přeříkali jsme vyprávění o ježkovi (str. 37). Dnes jsme prostřednictvím videa navštívili přírodní rezervaci v Británii ( uč. str. 38 a 39). Přiřazovali jsme podle poslechu obrázky k mluvenému textu a doplňovali věty. V PS jsme na straně 34 poznávali zvířata podle siluet a doplňovali o nich věty. Za úkol je opakovat slovní zásobu celé 4. lekce ( v PS na straně 64). Děti z 2. skupiny dělaly totéž.

V ČJ jsme procvičovali určování slovních druhů, trénovali jsme zdůvodňování pravopisu párových souhlásek ( uč. str. 102 žlutý rámeček) a napsali jsme diktát vět. Děti chválím za pěknou práci, chyb bylo málo, posílám sešity ke kontrole.

V další hodině jsme vyráběli vizitky na školu v přírodě. Děti již vědí, s kým budou na pokoji a ve skupinkách si namalovaly vizitky na pokoj se jmény a obrázky.

Na další 2 hodiny jsme se vypravili ven na prvoučnou vycházku. Počasí se konečně umoudřilo :). Děti plnily  úkoly a vyhledávaly zadané přírodniny a květiny.

Za úkol je procvičovat násobilku 4!

Milí rodiče, přeji vám i dětem příjemné volné dny, s dětmi se uvidíme v úterý 2. května. Z. P.