28. 3. 2023

Publikováno: 28. 3. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

První hodinu měly děti informatiku s panem učitelem Kalouskem, druhou hodinu učili kluci z 9. třídy.

V naší škole je pěkná tradice - na Den učitelů přijdou deváťáci popřát a odučit jednu hodinu. Kluci tedy s dětmi opakovali sčítání a odčítání, troufli si i na hry a početní hádanky. Spokojení byli nakonec všichni :).

V prvouce jsme již společně zopakovali měsíce a roční období, povídali jsme si o minulosti, přítomnosti a budoucnosti - učebnice strana 40. Nakonec jsme si prohlédli obrázky různých povolání - uč. str. 41. V PS jsme na straně 32 luštili názvy povolání a tvořili s nimi věty.

V ČJ jsme se učili abecedu a řadili podle abecedy jména dětí ve třídě, dále jsme pracovali podle pokynů na straně 88, také jsme se naučili poučku, čemu říkáme abeceda. Děti nemají písemný úkol, mají opakovat abecedu podle strany 89.

Zítra je poslední možnost přihlásit se na keramickou dílnu (115 Kč), která se uskuteční 5. 4. 2023. Do pátku mají děti přinést  misku na jarní osení.

Pěkný zbytek dne všem přeje Z. Petráňová