27. 3. 2023

Publikováno: 27. 3. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V ČJ jsme dnes procvičovali slovní druhy, trénovali jsme hlavně podstatná jména (názvy osob, zvířat a věcí), slovesa (říkají, co osoby, zvířata a věci dělají) a spojky (slova, která spojují slova nebo věty). Opakovali jsme také, co je souvětí (uč. str. 86 dole). Na straně 86 jsme doplnili cvičení 8 (na folie).

V matematice jsme dnes začali násobení 2. Nejdříve jsme si ukázali názorně, pak podle učebnice na straně 44, porovnávali jsme násobení a opakované přičítání, říkali jsme si násobky 2 vzestupně i sestupně. Násobilku je nejlépe naučit děti nazpaměť. V PS jsme doplnili cvičení na straně 46. Pěkné příklady s obrázky najdete na skolakov.eu, 2. třída, násobení 2.

Po druhé hodině jsme odcházeli na plavecký výcvik, který máme až do úplného konce školního roku.

Dnes mají děti v družině karneval, domácí úkol nedávám.

Pěkný zbytek dne všem přeje Z. Petráňová