26. 4. 2023

Publikováno: 26. 4. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V ČJ jsme dnes opakovali slovní druhy a řazení slov podle abecedy (na tabulky), dále jsme trénovali zdůvodňování pravopisu slov s párovými souhláskami (slova : hrad, větev, taška, tužka, čáp, láhev, med, běh ....). Zdůvodňování provádíme jiným tvarem slova (hradu, větve, hodně tašek, tužek, ....). Nakonec jsme přečetli společně cvičení 7 (str. 101), děti pak samostatně přepsaly cvičení do sešitu.

V matematice jsme trénovali násobení, napsali jsme pětiminutovku do sešitu, moc děti chválím za vzornou přípravu! Pokračovali jsme opakováním geometrických tvarů, kontrolou domácího úkolu, děti řešily slovní úlohy v PS na straně 51 (úlohy 1 - 5). Přestože jsem dětem úlohy několikrát četla, děti hodně chybovaly, známky mají děti jen v PS. Provedli jsme společnou kontrolu a podobné úlohy budeme psát znovu. Nakonec děti opakovaly sčítání a odčítání do 100 - obrázek na straně 50. Někdo stihl příklady v obrázku spočítat ve škole, dokončit obrázek je za domácí úkol.

Ve čtení jsme pracovali s textem o čápovi - hledali jsme v textu údaje, děti vypisovaly slova, která byla v textu navíc, rozšířili jsme si slovní zásobu o méně častá slova (hojný, zářivý, obhospodařovaná pastvina, tokání, mokřiny). Dále jsme dopsali stranu 40 v písance. Na závěr hodiny jsme trénovali novou hru :).

Připomínám, že dnes se koná pro děti a rodiče v naší škole zábavné odpoledne s vědou od 15 do 17 hodin. Jste srdečně vítáni!

Pěkné odpoledne! Z. Petráňová