25. 4. 2023

Publikováno: 25. 4. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

Děkuji všem rodičům za účast na třídních schůzkách, hodně dětí si již přineslo notýsek na úkoly (domluvili jsme se tak na třídních schůzkách), děti by tam měly mít zapsaný úkol z matematiky a prvouky.

V matematice jsme opakovali násobilku 2, 5 a 10, zítra již napíšeme příklady na známky. Dále jsme procvičovali geometrické tvary a dopravní značky podle učebnice na straně 50, pustili jsme si krátké video. Za úkol mají děti nekreslit značky, které potkají cestou ze školy. Dále jsme psali pětiminutovku na tabulky a zahráli si hru.

V prvouce jsme opakovali o jaru (uč. str. 44 a 45), zopakovali jsme si také ptáky stálé a stěhovavé (str. 46 a 47), zkoušeli jsme poznávat ptáky podle hlasu (cvičení na skolakov.eu). V PS děti samostatně doplnily na straně 37 cvičení 3 a 4, za úkol je cvičení 5 a 6. Opakovali jsme i poznávání jarních květin (uč. str. 44).

V ČJ jsme začali učivo o párových souhláskách na straně 100. Přečetli jsme článek, pracovali jsme podle úkolů v učebnici, vypsali jsme slova silně vytištěná a zdůvodňovali správnou souhlásku podle rámečku na straně 101. Děti pak zapsaly na tabulku slova : med, loď, větev, pohyb, pruh, zdůvodňovali jsme správný pravopis.

Do 5. 5. vybírám 40 Kč na fotografii třídy, kdo má zájem o skupinku, přinese ještě dalších 40 Kč. Fotografovat se budeme 11. 5. 2023.

Pěkné odpoledne! Z. P.