24. 3. 2023

Publikováno: 24. 3. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V AJ jsme nejdříve dokončili 3. lekci - zopakovali jsme slovní zásobu a v PS doplnili slova na straně 28. Dále jsme začali  4. lekci In the garden v učebnici na straně 32. Slovní zásobu již většina dětí zná, procvičili jsme ji i v říkance a zahráli si hru What 's missing, Yes or No a Lucky says. V PS jsme na straně 29 přiřazovali slova k obrázkům a dokreslili zvířátka. Za úkol je opakovat slovní zásobu (str. 32). Všechny děti moc chválím za pěknou práci v hodině, do el. ŽK píšu jedničky :).

Děti od paní učitelky Karlové jsou o 1 stránku napřed, na straně 34 se již učily věty se slovesem can (umět). Za úkol mají opakovat věty s can a slovní zásobu 4. lekce.

V ČJ jsme opakovali podstatná jména, spojky a slovesa. V učebnici jsme pokračovali na straně 85 - opakovali jsme psaní adresy a přání, děti pak samostatně napsaly přání k Velikonocům, doma mají dopsat adresu. V závěru hodiny jsme vymýšleli věty s danými spojkami (cvičení 15 na straně 87) - ústně.

V prvouce jsme opakovali učivo o správném stravování a výživě. Pokračovali jsme v učebnici na straně 34 a 35 - téma: Lidé a čas. Určovali jsme čas na hodinách a říkali si, co obvykle v tuto dobu děláme. V PS děti doplňovaly cvičení 1 a 2. Křížovku jsme stihli ve škole, cvičení 2 děti dokončí doma.

Ve čtení děti nejdříve samostatně pročítaly text a hledaly slova, která do textu nepatří. Pokračovali jsme společně a vyškrtávali slova navíc, ze slov jsme složili pokyn k dalšímu cvičení. Za úkol mají děti znovu přečíst již vyškrtaný text o Mikešovi.

Prosím, aby si děti do pátku 31. 3. 2023 přinesly do školy misku, budeme při pracovních činnostech sít jarní trávníček (osení).

V úterý 28. 3. 2023 se mohou zájemci zúčastnit Literární kavárny. Děti mohou od 15:30 do 17:30 se svými rodiči přijít představit svoji oblíbenou knížku, bude zajištěno i malé občerstvení.

Do středy 29. 3. 2023 se mohou děti přihlásit do keramické dílny, která se uskuteční 5. 4. 2023 ve škole, cena 115 Kč.

A připomínám také Noc s Andersenem 31. 3. 2023, přihlásilo se 13 dětí, děti přijdou do školy v 17:15.

A to je snad pro dnešek vše. Všem dětem i rodičům přeji krásný víkend a těším se v pondělí s dětmi na shledanou! Z. Petráňová