23. 6. 2023

Publikováno: 23. 6. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V AJ dnes pracovaly obě skupiny společně. Opakovali jsme slovní zásobu, hry, písničky a příběhy ze strany 42 - 49. Poslouchali jsme a překládali závěrečný díl příběhu hraček na straně 50 a 51 a seznámili se s odlišnou výslovností písmen anglické abecedy (str. 52 a 53). V PS jsme pracovali na straně 44 - doplnili jsme slova do vět podle nápovědy na obrázcích.

Učebnice AJ jsme již nechali ve škole, PS si děti nechávají. Doporučuji pracovní sešity schovat a na začátku roku si mohou podle nich děti připomenout slovní zásobu (podle obrázkového slovníčku na straně 46 - 48 nabo podle přehledu na straně 63).

V ČJ jsme opakovali a vyráběli pozvánky pro rodiče. Vyžádejte si pozvánku u svého dítěte!

V prvouce jsme procvičovali téma Léto a opakovali učivo. V PS jsme si společně připomněli zásady správného chování v přírodě na straně 53. Děti pak samostatně řešily cvičení na straně 54 a 55. V PS nám zbyla ještě stránky, prosím, aby děti přinesly v pondělí PS do školy.

Ve čtení jsme četli pokračování z knihy Děti z Bullerbynu.

Příští týden v pondělí mají děti přinést všechny učebnice, které ještě mají doma (hlavně HV), penál, PS na prvouku a věci na plavání. Výuka končí po celý týden kromě posledního dne v 11.45. 30. 6. děti odcházejí ze školy v 8. 45 nebo přecházejí do družiny.

Krásný víkend! Z. P.