23. 3. 2023

Publikováno: 23. 3. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

Dne 5. 4. 2023 (středa) proběhne během vyučování ve škole keramická dílna, cena je 115 Kč, děti výrobek dostanou po vypálení v peci koncem dubna. Prosím zájemce o zaplacení do 29. 3. 2023.

Na Noc s Andrsenem je přihlášena polovina dětí, přihlášky můžete poslat ještě zítra.

Dnes jsme v matematice procvičovali sčítání a odčítání do 100, učili jsme se rozkládat příklady na sčítání/ odčítání desítek, pak sčítání/odčítání jednotek. Trénovali jsme na tabuli, počítali jsme příklady na skolakov.eu a v PS na straně 45. Za úkol mají děti dokončit příklady na str. 45 a počítat a vybarvit obrázek na pracovním listě.

V ČJ jsme opakovali slovní druhy podstatná jména a slovesa. V učebnici jsme pracovali na straně 85 podle cvičení 10, naučili jsme se, co jsou spojky, hledali jsme vhodné spojky do vět (str. 87 cvičení 11, 12, 13). Napsali jsme diktát vět do sešitu. Děti moc chválím za pěkně napsanou práci. Hodně dětí se hlásilo, že doma trénují psaní a je to znát. Dnes až na výjimky napsaly děti věty téměř bez chyb :).

Ve čtení jsme četli velikonoční článek a koledy na straně 86 a 87, hodně jsme si povídali o velikonočních zvycích. V písance jsme dopsali stranu 38.

Pěkný zbytek dne všem přeje Z. Petráňová