22. 3. 2023

Publikováno: 22. 3. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V ČJ jsme procvičovali názvy slovních druhů, vymýšleli jsme podstatná jména a slovesa. V učebnici jsme pokračovali na straně 85, cvičení 6 jsme napsali na tabulky. Také jsme se naučili, co je souvětí - uč. str. 86 dole v rámečku, zkoušeli jsme i spojovat věty v souvětí (naučili jsme také, že věty spojují spojky). Na folie jsme doplnili i/y ve cvičení 9 na straně 86, toto cvičení je také za domácí úkol (napsat do sešitu).

Výsledky příkladů děti psaly i na tabulky. Dále jsme opakovali geometrii - rýsovali jsme úsečky, procvičovali jsme měření úseček. Na závěr děti psaly příklady ke slovním úlohám - opět na tabulky.

Ve čtení jsme společně četli Z deníku kocoura Modroočka a psali do písanky 4 řádky na straně 38.

Poslední hodinu děti malovaly.

Pěkné jarní odpoledne! Z. Petráňová