20. 3. 2023

Publikováno: 20. 3. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

Všechny zdravím po prázdninách, děkuji za omluvenky - sedm dětí je nemocných! A to nás hned zítra čeká ještě poslední náhradní plavání. Zítra se tedy opět děti učí jen první dvě hodiny a pak odjíždíme do bazénu.

Připomínám ještě, že do konce týdne můžete přihlásit děti na nocování ve škole - Noc s Andersenem (31. 3. 2023), přihlášky jsem dnes rozdala dětem, které před prázdninami chyběly.

V ČJ jsme si velkou část hodiny povídali o zážitcích z prázdnin, pak jsme opakovali slovní druhy (učebnice str. 84), pěkná cvičení najdete na skolakov.eu, ČJ , 2. třída, slovní druhy.

V matematice jsme opakovali sčítání a odčítání do 100 podle cvičení na skolakov.eu i podle učebnice str. 40. Pracovali jsme ústně i na tabulky, do sešitu jsme napsali 2 sloupečky příkladů (typ 80 - 35, 95 - 15). Za domácí úkol mají děti ústně počítat příklady uvedených typů - učebnice str. 40, písemný úkol nedávám. Nakonec jsme na tabulky řešili slovní úlohy podle učebnice na straně 41 (cvičení 1 a 2).

Pěkné odpoledne! Z. Petráňová