2. 3. 2023

Publikováno: 2. 3. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V matematice jsme procvičovali jako obvykle slovní úlohy na tabulky. V učebnici jsme si na straně 38 ukázali 2 způsoby počítání dalších příkladů (typ 62 + 34), děti si mohou vybrat, co jim více vyhovuje. Doma mají procvičovat příklady po pravé straně učebnice. Dále děti počítaly cvičení na kopírovaném papíře, děti moc chválím, chyb bylo jen málo. Nakonec jsme ještě opakovali rýsování přímek a označování bodů a úseček.

V ČJ jsme opakovali vlastní jména, v učebnici jsme na straně 81 četli i vymýšleli zvláštní jména různých míst (cvičení 14), přečetli jsme si diktát a upozornili se navzájem, na co si dát při psaní pozor, pak jsme diktát napsali. Jak to dopadlo, uvidíte sami, sešity posílám domů. Děti mají do nich napsat i domácí úkol - str. 77 cvičení 2.

Ve čtení jsme recitovali a rozebrali básničku na straně 91 (trochu jsme něco přeskočili), učili jsme se také správně psát v písance L (str. 37 - 4 řádky).

V TV jsme skákali na bednu, cvičili na koberci kotouly vpřed i vzad a trénovali s míčem.

Pěkný zbytek dne všem přeje Z. Petráňová