17. 5. 2023

Publikováno: 17. 5. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V ČJ jsme dokončili opravu práce s textem na straně 111 a opakovali jsme ústně zdůvodňování pravopisu párových souhlásek ( taška, napíšeme Š, protože je hodně tašek, nápad, napíšeme D, protože je hodně nápadů, ...). Také jsme napsali diktát vět, sešity posílám domů ke kontrole.

V matematice jsme formou her procvičovali násobilku 2, 3, 4 a 5, násobilku 3 jsme trénovali i na tabulky. Pak jsme napsali pětiminutovku do sešitu. Děti moc chválím, většina zvládá násobilku velmi dobře. Trénovali jsme i dělení 10, v učebnici na straně 55 a slovní úlohy. Za úkol je dopsat příklady k úlohám 6 - 9 v PS na straně 51.

Ve čtení jsme četli naši společnou četbu Děti z Bullerbynu a učili se vyhledávat v textu - odstavce, větné celky.

Zítra se koná charitativní běh Běžíme pro děti, kterým podpoříme děti z dětského domova v Litoměřicích. Děti poběží za příznivého počasí na školním hřišti, prosím, aby byly vhodně oblečené (tepláky, mikiny). Běh se koná v době výuky, naše třída přibližně od 9 - 10.30. Děti mají mít dále věci na M a ČJ.

Pěkný zbytek dne! Z. P.