14. 4. 2023

Publikováno: 14. 4. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

Nejdříve upozornění na příští týden. Celý týden jsem na zahraniční stáži, děti se budou učit normálně podle rozvrhu s paní vychovatelkou, jen v pondělí 17. 4. nebude třídnická hodina. Výuka skončí v 11.45 a děti pak přechází do školní družiny. Plavecký výcvik bude jako obvykle, děti budou odcházet v 9.45 od školy (pokud děti nejdou na plavání, mohou si je tam rodiče vyzvednout).

Dnes jsem znovu kontrolovala podpis v ŽK, 2 žáci ještě neměli podepsáno. Nezapomeňte tedy, že v pondělí 24. 4. 2023 se sejdeme na třídní schůzce.

Dnes jsme se rozloučili závěrečnou hrou s knížkou o kocouru Modroočkovi, poslala jsem ji po dětech domů. Kdo má, prosím, aby si přinesl do třídy knížku Děti z Bullerbynu.

V AJ jsme pokračovali v lekci  4 In the garden. Opakovali a procvičovali jsme slovní zásobu, hráli hry a zopakovali říkanky. Také jsme trénovali vazbu I can .../ I can't ...Poslechli jsme si příběh na straně 35 a naučili se další slovesa na straně 36. V PS jsme na straně 31 očíslovali obrázky a dopsali věty. Za úkol je na straně 31 domalovat zvířátka a dopsat slovesa.

V ČJ jsme opakovali a procvičovali slovní druhy. V učebnici jsme si znovu přečetli básničku na straně 95 a hledali slova citově zabarvená. Ústně jsme udělali na straně 96 ještě cvičení 5.

V prvouce jsme opakovali o jaru a jarní květiny ( strana 44), děti pak pracovaly v PS na straně 35. Mezitím jsme vyzkoušela děti z jarních rostlin, kdo neuměl, může za týden požádat o opravu :). Dále jsme se učili o stromech a květech (v učebnici na str. 45), doufám, že si ještě vše prohlédneme i v přírodě.

V Pč jsme vyráběli knížečku do AJ a poslední hodinu plnili úkoly o kocouru Modroočkovi.

Přeji všem krásný víkend i příjemný celý příští týden, v pondělí 24. 4. 2023 je pedagogická rada a večer se potkáme na schůzce. Zde se hlavně dozvíte více ke škole v přírodě (doplatek 3 150 Kč měl být zaplacen do 15. 4. 2023).

Mějte se hezky, Z.P.