13. 4. 2023

Publikováno: 13. 4. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V matematice jsme procvičovali násobení 2, 5 a 10, také jsme počítali na tabulky slovní úlohy s příklady na násobení a pracovali podle učebnice na str. 47. Děti pak samostatně řešily slovní úlohy na pracovním listě. Za úkol je na folie doplnit tabulku na násobení v učebnici na straně 47 (některé děti již cvičení udělaly ve škole).

V ČJ jsme opakovali slovní druhy a abecedu. Děti pak do sešitu psaly řady slov podle abecedy. Všechny chválím, sešity posílám domů. Dále jsme pracovali v učebnici na straně 94 - četli jsme článek Můj domácí mazlíček a plnili úkoly na stránce 94, přečetli jsme i básničku na straně 95. Nakonec jsme si vysvětlili, co jsou slova citově zabarvená (rámeček na straně 95).

Ve čtení jsme se vrátili k včerejšímu úryvku v čítance a přečetli jsme si z knížky, jak kosí dobrodružství dopadlo. Dále jsme dočetli knížku Z deníku kocoura Modroočka. Příští týden začneme číst Děti z Bullerbynu. Kdo má knížku doma, prosím, ať si ji přinese do školy.

Zítra budu znovu kontrolovat podpisy v ŽK s upozorněním na třídní schůzky, které nás čekají 24. 4. 2023.

Pěkný zbytek dne všem přeje Z.P.