12. 4. 2023

Publikováno: 12. 4. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V ČJ jsme opakovali abecedu a řazení slov podle abecedy. Dále jsme procvičovali slovní druhy a přiřazovali slova k slovním druhům. Zkontrolavali jsme také domácí úkol. Nakonec jsme doplnili cvičení 17 na straně 93 ústně, básničku pak děti samostatně opsaly do sešitu.

V matematice jsme procvičovali násobky a násobilku 2 a 5. Po zopakování jsme napsali jako pětiminutovku do sešitu. Znovu připomínám, že je třeba, aby se děti naučily násobilku zpaměti. Již teď děti chválím, naprostá většina již zmíněné násobilky umí. Dnes jsme k nim přidali násobilku 10, šla nám výborně :). V učebnici jsme pracovali na straně 46, v PS jsme počítali na straně 48.

Ve čtení jsme si zapsali do ŽK pozvánku na třídní schůzky, které se budou konat 24. 4. 2023. Prosím rodiče o podpis. Dále jsme četli další úryvek v čítance na straně 88 a 89, tentokrát z knížky Kosí bratři. Za úkol je přečíst text znovu doma.

Pěkný zbytek dne! Z.P.