10. 3. 2023

Publikováno: 10. 3. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V Aj jsme pokračovali v lekci At home. Opakovali jsme názvy místností i předložky in, on, názvy materiálů a písničky ze strany 28. Dnes jsme navštívili prostřednictvím videa zámek v Británii (v učebnici strana 30 a 31), naučili jsme se také novou frázi I 've finished. Well done! V PS jsme na straně 27 dokreslili postel, krabici, skříň, ... do obrázků a pak dopsali podle obrázků věty. Děti paní učitelky Karlové ještě začaly 4. lekci a mají se naučit názvy zvířátek (strana 32). Za úkol je opakovat lekci 3 a dopsat v PS stranu 27.

V ČJ jsme si opakovali názvy slovních druhů (strana 84) a zkoušeli vymýšlet další slova daného druhu. Dále jsme ústně opakovali pravopis po tvrdých a měkkých souhláskách a písemně napsali cvičení 8 na straně 86. Sešity posílám domů ke kontrole, naprostá většina zvládá psaní ú/ů výborně!

V prvouce jsme si povídali o výživě a správném stolování (uč. strana 32 a 33), opakovali jsme ústně podle otázek na straně 33. V PS jsme doplnili stranu 26 a 33, kdo nestihl dopsat měsíce ve čtyřsměrce, doplní doma.

V PČ jsme si povídali o divadle, vysvětlili jsme si, co je jeviště, hlediště, opona, kulisy, herci, loutky. Pak jsme si vybrali pohádku a vyráběli k pohádce loutky.

V poslední hodině jsme loutky a rekvizity dokončili a každá skupinka dětí přehrála s loutkami svoji pohádku. A pak už jsme si popřáli krásné prázdniny! Také jsem dětem připomněla bezpečné chování během volných dní, abychom se za týden všichni ve zdraví potkali.

Po jarních prázdninách se sejdeme 20. března a hned pokračujeme v plaveckém výcviku. Jako vždy budou mít děti první 2 hodiny a pak půjdeme plavat.

Přeji všem dětem i rodičům hlavně zdraví, pěkné počasí a příjemně strávené dny volna! Z. Petráňová