1. 3. 2023

Publikováno: 1. 3. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V ČJ jsme dnes procvičovali pravopis vlastních jmen. Opakovali jsme ústně na straně 79 cvičení 7 a vymýšleli jsme další jména řek, měst, ulic, států, hor atd. Na internetu jsme si přečetli o turistické stezce Po stopách Františka Malocha, pak jsme přečetli cvičení 13 na straně 81, označili jsme hláskovou stavbu vybraných slov a nakonec opsali cvičení do sešitu. Děti dostaly sešity domů k nahlédnutí, za úkol je dopsat všechny opravy v sešitě! (2 děti mají sešit ve škole, opravy doplní zítra)

V matematice jsme vyřešili na tabulky 4 slovní úlohy a v družstvech formou hry procvičovali sčítání a odčítání do 100. Pokračovali jsme geometrií - na papíry jsme vyznačili body a učili se rýsovat úsečky a přímky, které danými body procházejí (zatím bez měření), v učebnici na straně 43, cvičení 1 a 2. Za úkol je spočítat poslední cvičení v PS na straně 42.

Ve čtení jsme si povídali o pranostikách, některé jsme si přečetli v čítance na straně 79. Dále jsme si vyprávěli pohádku O 12 měsíčkách. V čítance na straně 78 jsme si přečetli úryvek stejného jména z knihy Není škola jako škola ... V písance jsme dopsali stránku 36.

Pěkné odpoledne vám přeje Z. Petráňová