Aktuality k 11.9.2023

Publikováno: 11. 9. 2023 Autor(ka): Klára Papáčková

velmi děkuji za odevzdání formulářů. Ráda bych Vás informovala o několika důležitých věcech ohledně naší třídy a aktuálního vývoje ve škole.

Třídnické hodiny začínají od října, avšak přesný termín zatím není znám. Budeme Vás samozřejmě včas informovat, jakmile budeme mít více informací ohledně data zahájení.

Dnes jsemdětem sdělila pokyny ohledně nošení  folie A5 do hodin matematiky a češtiny. Jsem ráda, že většina dětí již má folie formátu A5, které jsou potřebné pro doplnění příkladů a cvičení v učebnicích českého jazyka a matematiky. Tyto folie byly vyžadovány již od druhého ročníku a jsou důležité pro efektivní výuku. Pokud některé děti ještě nemají tyto folie, prosím, zkuste je jim zajistit.

Dnes jsem také zadala první úkol z matematiky na straně 6/7 do školního sešitu. Musela jsem tak učinit, protože jsme v hodině nestihli projít veškerý materiál. Děti budou mít dostatek času na jeho vypracování, a pokud budou mít nějaké otázky, ráda jim na ně odpovím.

V rámci výuky českého jazyka - opakování základních pojmů, jako je věta, slovo, slabika a hláska. Tyto základy jsou klíčové pro správné porozumění jazyku, a tak budeme pokračovat v jejich zdokonalování.

V matematice jsme se věnovali opakování některých důležitých pojmů, jako jsou sčítanec, součet, menšenec, menšitel a rozdíl. Děti se také učily, jak se provádí zkouška. Tyto dovednosti jsou základními kameny matematického vzdělání, a budeme je nadále rozvíjet.

Doufám, že tyto informace Vám pomohou lépe se orientovat v tom, co se děje ve třídě Vašich dětí. Pokud budete mít nějaké další otázky nebo potřebujete další informace, neváhejte mě kontaktovat.

S přáním hezkého dne

Klára Papáčková