6. 9. 2021

Publikováno: 6. 9. 2021 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Vážení rodiče!

Dnešní den jsme zahájili opět testováním, výsledky se zítra dozvíte.

V ČJ jsme pokračovali v ŽA na straně 8 - pojmenovali jsme obrázky a počítali slabiky, trénovali postřeh a hledali rozdíly mezi obrázky (příprava na čtení a psaní písmen).

V matematice jsme počítali různé předměty ve třídě, ukazovali věci vpravo, vlevo, nahoře, dole, vpředu, vzadu. Dále jsme si připomněli pohádku O třech medvědech a v učebnici jsme na straně 5 vybarvovali obrázky, kde je jeden předmět, jedna  postava nebo jedno zvíře. Nakonec jsme si vyprávěli pohádku O Smolíčkovi.

Třetí hodinu děti dostaly pracovní sešit pro výuku psaní, opět nás bude provázet dvojice dětí s kocourem Samem. Učili jsme se básničky na straně 4 a 6, ketré připomínají správné sezení u psaní a uvolnění ruky před psaním. Nakonec jsme kreslili myší cestičku na straně 8, zbyl nám čas i na hru.

Prosím rodiče, kteří ještě neposlali po dětech zápisový lístek a generální souhlasy, aby tak učinili co nejdříve. Také prosím, aby děti nosily do školy cvičební úbory, využijeme pěkného počasí a vyrazíme na hřiště.

Jinak děti chválím za pilnou práci i pěkné chování při vyučování a zítra se těším na  shledání opět v 7.40 před školou! Jen prosím o včasný příchod, v 7.50 odcházíme do školy, abychom stihli začátek vyučování v 8.00.

Krásný zbytek dne vám přeje Z. Petráňová