Vyhlašování výsledků Projekt roku 2022 a krásné 3. místo pro naši školu!

Publikováno: 4. 4. 2022 Autor(ka): Michal Červenka

Velká gratulace!!! 

JAK TO DOPADLO V SENÁTU?

Na apríla jsme se dozvěděli výsledky ankety Centra pro demokratické učení (CEDU) o nejzajímavější projekt žákovského parlamentu roku 2021. Přihlásili jsme se s naší výmalbou podchodu. 

A udělali jsme dobře. Když člen poroty, senátor Marek Hilšer, zdůvodňoval naše umístění, vystihl vlastně všechno podstatné. Vystoupili jsme svou činností mimo budovu školy. Nejen tím, že podchod slouží široké veřejnosti, ale hlavně tím, že náš žákovský parlament byl iniciátorem celé myšlenky. Musel si svůj záměr obhájit při jednáních s městskou částí, vyzkoušel si vyřizování různých žádostí a formalit. Nezapomněl ani na podstatnou roli sociálních sítí, které jsme pravidelně zásobovali informacemi. Hodně se líbilo i zapojení celé školy do soutěže o návrhy do našeho podmořského světa. A samozřejmě zaujal i samotný výsledek. 

Naše pozice při slavnostní prezentaci vybrané desítky projektů z celé ČR byla nevděčná. Zúčastnili jsme se poprvé a hned jsme celou přehlídku zahajovali. Krátký klip doplnili Róza, Anča, Gábina, David a Kryštof svým dovysvětlením a odpověděli tři doplňující otázky porotců. Podívali jsme se na prezentace ostatních parlamentů a dočkali se výsledků.

Nebyla to zlatá, ale dvě pomyslné bronzové medaile jsme určitě nečekali. Každý projekt byl něčím jiný. My jsme zaujali stejně veřejnost, ale i porotu. V obou případech to stačilo na třetí místo. Znovu jsme se přesvědčili, že v naší škole toho děti pro děti (a nejen pro ně) umí udělat spoustu. A nemusíme se bát a stydět to všechno prezentovat. Třeba to za rok bude ještě lepší. Děkujeme všem, kdo nás podpořili - jak při samotné výmalbě, tak při hlasování veřejnosti. 

Děkujeme!

Přiložené soubory ke stažení

Rychle k cíli