Vybavení na výtvarnou výchovu

Publikováno: 6. 9. 2023 Autor(ka): Helena Burešová

S třídní učitelkou třídy jsem se dohodla, že bychom Vás na třídní schůzce požádaly o příspěvek do třídního fondu – za který bych průběžně mohla nakupovat vybavení, které nejrychleji mizí - jako jsou hlavně čtvrtky a barevné papíry.

V loňském roce si je zrhuba polovina zvládla donést, ale někomu to trvalo opravdu dlouho a do té doby třeba využíval cizí papíry apod.

Chtěla bych tomu předejít. Mít k dispozici balík čtvrtek a nevytrhávat po kusu ze skicáků.

Dále bych z fondu zakoupila balení špejlí, Herkules, tuše a inkousty, velkou bílou temperu, možná i suché křídové pastely. Ani u jednoho jmenovaného není třeba mít 23 kusů – stačí vždy do lavice, někdy je mívám i pro víc dětí.

Na výši příspěvku bychom se dohodli na třídní schůzce. A vedení „účetnictví“ by bylo samozřejmě kdykoli k nahlédnutí.

Donesené kufříky bych chtěla s dětmi postupně projít, abych omrkla, co komu opravdu chybí, co bude třeba pořídit a co naopak ne. Protože pokud mají děti nějaké funkční vybavení z dřívějších let, samozřejmě není nutné kupovat věci nové, jen proto, že jsou na seznamu.

Anilinové barvy, které jsem nakupovala v loňském roce jsou už přesunuté do naší nové třídy a budou je mít i do dalších let (než je vypotřebují).

Obecně by vybavení (bez papírů) na VV mohlo v ideálním případě vypadat takhle:

Kufřík na výtvarné potřeby

(může být nahrazen krabicí od bot apod., ať se věci dobře skladují ve třídě)

Igelitový ubrus na lavici (nutné)

Temperové barvy + 3 štětce ploché č. 6, 8, 12 (více velikostí vítáno)

Paleta na míchání barev (plastová či dřevěná)

Kelímek na vodu (stačí i nějaký nižší od jogurtu apod. - asi 10 jich ve třídě mají děti k dispozici)

Pastelky

Voskovky (stačí malé balení)

Tužka měkká (3, 3B, 4B apod.).

Guma

Tyčinkové lepidlo

Nůžky ostré, s kovovými noži (ne plastové)

Není to nutné, ale doporučuji starší tričko, košili či zástěrku proti možnému ušpinění. Nebo nosit v den Vv alespoň tmavší oblečení.

Vybavení na výtvarnou výchovu