Výuka 5. 5. 2021

Publikováno: 5. 5. 2021

tento týden je pro nás všechny velmi náročný. Žáci přišli do školy v plné síle. V pondělí jsme absolvovali testování proti Covidu. Někteří žáci šli v ranních hodinách se svými rodiči, někteří žáci šli v průběhu vyučování - v odběrové místnosti si sami týmu říkali druh testu, který jim bude prováděn a sami si ho odebírali.

Při vyučování jsme se zaměřili na opakování. V matematice řešíme slovní úlohy - vysvětlili jsme si postup a podle "taháku" řešíme podobné úlohy do školního sešitu. Dále jsme začali násobení číslem 3. V českém jazyce jsme v souhrnném testu procvičili vše, co již umíme (psaní u/ú/ů, i/í/y/ý, slova nadřazená a podřazená, skupiny dě, tě, ně, bě, pě, vě, mě). Dále se seznamujeme se slovními druhy. V písance jsme se stali královskými písaři a učíme se psát krasopisně, tedy se nažíme, aby naše písmo bylo čitelné a po řádcích nám nelétalo.

Bohužel se žáci k sobě začali ošklivě chovat - posměšky, strkanice, rvačky. V průběhu týdne se zaměříme na téma řešení konfliktů.

Doufám, že do konce týdne to zvládneme bez úrazu. Ve čtvrtek budeme mít tělesnou výchovu venku, prosím tedy o přizpůsobení oblečení (žáci se budou moct přeevléknout ve třídě).

S pozdravem a přáním krásných dnů

H. H.