Výuka 19. 11. a 20. 11.

Publikováno: 19. 11. 2020

dnes jsme začali den shrnutím včerejší práce a opravou diktátku. Dále jsme psali písmenko V v písance a také písmenko Y. V matematice jsme shrnuli sčítání do 20 na straně 40 a vysvětlili jsme si nové pojmy ze strany 41 (sčítanec, součet, menšenec, menšitel, rozdíl). V další hodině jsme trénovali tvrdé souhlásky a souhláskové slabiky v učebnici českého jazyka na straně 36 a 37 (cvičení jsme dopl\ńovali ústně). Při hotové práci si žáci postupně vypracovávali pracovní list z matematiky, který jsem jim ráno rozdala. V anglickém jazyce jsme procvičovali slovní zásobu z kapitoly School time, dále jsme procvičili anglické písničky, které jsme se učili Happy house, Alphabet, atc. Nakonec jsme procvičili barvy v pracovním sešitě z AJ na straně 14. Test z Aj na slovíčka z této kapitoly si napíšeme příští čtvrtek.

Na zítra jsme se s žáky dohodli na těchto předmětech:
 matematika - pracovní sešit + pracovní list, který žákům bude rozdán ráno k samostatné práci
                   + testík na 20 příkladů do 20
 český jazyk - učebnice
 pracovní činnosti - práce s papírem podle videa - origami

Za domácí úkol si žáci dopíší písanku na straně 14 písmenko Y.

Zítra výuka končí v 11:45 hod.

H. H.