Výuka 10. 5. 2021

Publikováno: 10. 5. 2021
Výuka 10. 5. 2021

Vážení rodiče, milé děti,

dnes nám začal další online týden.

Zahájili jsme ho ranním kroužkem, ve kterém jsme si nasdíleli zážitky z víkendu. Dále jsme si řekli program dne a první hodinu jsme zakončili rozcvičkou z programu Hejbni se! Dnes jsme se naučili "vtipný tane" v podání zkušené lektorky Ivy.

V druhé hodině jsme se zaměřili na procvičování čtení. Četli jsme příběhy z čítanky na straně 102: Kdo získá zlatou medaili od autora Michala Černíka. K tomuto textu jsme si ústně vypracovali zadané úkoly. Druhý text nás čekal v čítance na straně 98: Na lovu zakázaného ovoce od autorky Ivony Březinové z knihy Trosečníci. Dále jsme diskutovali o tom, jaké by to bylo pro nás, kdybychom se stali podobnými trosečníky ve vlastním bytě bez rodičů.

Ve tředí hodině nás čekal přepis básníčky z knížky Aprílová škola od autora Jiřího Žáčka. Tuto básničku žáci přepisovali do školního sešitu. Dále jsme si v prvních šesti řádcích procvičili slovní druhy - podstatná jména a slovesa (podstatná jména jsme podtrhli zeleně a slovesa červeně). Na závěr žáci dostali domácí úkol - dopsat tuto básničku dokonce a naučit se ji na příští týden na Recitační soutěž třídy, která se uskuteční v úterý 18. 5. 2021.

Přeji Vám všem krásné slunečné odpoledne

H.H.

Přiložené soubory ke stažení