Informace o výuce

Publikováno: 18. 11. 2020

Výuka 18. 11. a 19. 11.

dnešní den byl pro nás všechny velmi náročný. Museli jsme si stanovit nová pravidla ve třídě, nový zasedací pořádek ve třídě a nová centra aktivit pro zachování programu Začít spolu. Každý den si s dětmi budeme volit, jaké předměty budeme mít ten den následující. Dnešní den byl zvolený mnou, zítřejší den si už žáci volili sami :-)

Dnes jsme byli velmi pracovití. Začali jsme hodnocení měsíce říjen, který jsme byli velkou částí na distanční výuce (hodnocení jsme zapisovali do hodnotících knížek). Poté jsme počítali příklady z matematiky v pracovním sešitě na straně 39, kde jsme procvičovali slovní úlohy ve cvičení 1. Po svačinové přestávce jsme začali hodinu diktátkem, kde jsme museli určit druh věty, abychom mohli zapsat správné znaménko na konci věty. Po diktátku jsme si zopakovali měkké a tvrdé souhlásky, které poprosím stále opakovat a procvičovat. V této hodině jsme se vrátili i do pracovního sešitu z matematiky, kde jsem samostatnou prací dokončili cvičení na straně 39 (celá strana 39 je tedy hotová). V poslední hodině jsme se zaměřili na procvičování hlasitého čtení. Začali jsme novou společnou četbou knihy Čtyři myši v černé džungli: G. Stilton. Tato kniha je vybrána díky motivu džungle, která se nám hodí do tematického prostředí třídy, dále je zvláštní psanou formou, která není typická pro knihy a je pro děti lákavější. Na této knize si poté ukážeme jak budeme psát zápisky z četby (čtenářský deník).

Na zítřejší den si žáci vybrali - český jazyk (žlutá učebnice) - v plánu pokračovat v souhláskách
                                               - pracovní sešit z matematiky - dokončit počítání do 20
                                               - pracovní list z matematiky (zítra rozdám) - sčítání a odčítání do 100 - pro distanční výuku přiložen v souborech
                                               - anglický jazyk (učebnice + pracovní sešit) - práce s třídním tématem
                                              - písanka - pokračování procvičování psaní

Zítřejší výuka bude probíhat od 8:00 hod. do 12:40 hod. Sraz bude v 7:50 hod. na náměstí (jako dnes :-))

Za domácí úkol si žáci odnáší vypracovat hodnocení společně s rodiči a nastavit si svoje individuální cíle pro další vzdělávání v hodnotící knížce u měsíce říjen (cíle budou však plnit v listopadu :-)).

Pokud budete mít jakékoliv otázky, neváhejte mne kontaktovat.
S pozdravem a přáním hezkého dne
H. H.

Přiložené soubory ke stažení