9. 9. 2021

Publikováno: 9. 9. 2021

Vážení rodiče, milé děti,

tento den jsme prožili v duchu dopravních pravidel.

První hodinu jsme na tělocviku procvičili rovnováhu a pokusili jsme se pracovat jako tým. Upřímně, vůbec nám to tedy nešlo! Žáci odmítají spolupracovat a pořád se mezi sebou poměřují a svalují svůj neúspěch na druhé.

Druhou hodinu jsme se v ranním kruhu pozdravili a povídali jsme si o ranní zprávě a ranním úkolu, který bohužel nikdo na začátku dne nesplnil :-(

Druhou vyučovací hodinu jsme si povídali o důležitých telefonních číslech.  Žáci pracovali ve skupinách a vypracovávali jedno důležité telefonní číslo (155, 150, 158, 156, 112). Poté svou práci prezentovali. Nakonec si každá skupinka připravila dramatickou scénku jak si myslí, že se má volat na tísňovou linku.

Poslední hodinu jsme o správném volání na tísňová čísla diskutovali a sledovali jsme správné volání na videu a hledali jsme chyby.

Na závěr dne jsme si zazpívali písničku: Komáři se ženili.

Za domácí úkol mají žáci sledovat při cestě ze školy i při cestě do školy dopravní značky (pro auta, cyklisty, chodce, ...). Zítra nás čeká pokračování v tématu: Bezpečná cesta do školy i ze školy. Doufám, že zítra žáci se budou více respektovat a vzájemně spolupracovat.

H. H.