24. 9.

Publikováno: 24. 9. 2020

dnes jsme po ranním kruhu pracovali v centrech aktivit. Své rozdělení do skupin si žáci řídili sami (tedy si zvolili s kým, a do kterého centra se posadí). Dnes jsme pracovali ve třech centrech (jazykové dovednosti, počtářské dovednosti, vědy a objevy + ateliér). Každé centrum dostalo na stůl pracovní listy se zadáním práce a pokud byly potřeba, i doplňující pomůcky (obálky s pohádkovými postavami, pomůcky do ateliéru).

Skupinka v centru jazykových dovednostech se dnes zabývala tématem koníčků a poznávání odpoledních aktivit svých spolužáků. Centrum počtářských dovedností dnes procvičovalo sčítání a odčítání do 20, porovnávání čísel a počítání s číselnou osou. Vědy a objevy dnes poznávaly podzim.

Po dokončení práce v centrech proběhla společná reflexe.

Zítra se skupinky v centrech prohazují a žáci budou pracovat v jiném centru než dnes. Poslední výměna v centrech  proběhne v úterý. V úterý také proběhne velká reflexe práce a společná diskuze nad úkoly. Na závěr si žáci zapíší sebehodnocení do nových hodnotících knížek (budou jim rozdány v úterý pro první zápis sebehodnocení).

Na závěr jsme si zopakovali anglická slovíčka (místnosti v domě - učebnice strana 2-3, dále jsme se seznámili s anglickou abecedou a rodinou - učebnice strana 4-5 a pracovní sešit strana 2).

V pátek 25. 9. půjdeme na 4. vyučovací hodinu na sportovní hřiště v areálu školy, na programu máme společné čtení a kolektivní hry (na podporu vztahů ve třídě). - pouze podle počasí, v případě nepříznivého počasí bude program přesunut na příští týden!!!

Přeji Vám krásný den :-)

H. H.

P.S.: v příloze naleznete zadání pracovních listů k jednotlivým centrům aktivit