20. 4. 2021

Publikováno: 20. 4. 2021

Zápis z průběhu dnešního dne.

dnešní den začal dotestováním žáčka z důvodu včerejší absence - všichni žáci prosli testováním a jsou negativní. Můžeme se tedy pustit do práce!

Dnešní den jsme  začali ranním kruhem, ve kterém jsme si povídali o zážitcích z pondělního odpoledne. Poté jsme se pustili do počítání s Panem Housenkou, kde jsme samostatně počítali 10 příkladů na násobení číslem 2 a na sčítání a odčítání do 100. Po přestávce jsme poslouchali projekt Ievgeniie, která si pro nás připravila téma recyklace. Ve společné práci jsme vyráběli podle pokynů hračky a hudební nástroje. Tyto úkoly byly pro třídu velmi zajímavé, a proto moc Ženě děkujeme.

V další hodině jsme pracovali ve skupinách na pracovních listech, které pro nás byly velmi obtížné. Každá skupinka měla pracovní list s jinou tématikou - letadlo, ptáci, šifrované úlohy, slovní kvizy a šifry. Tyto úlohy byly pro žáky velmi obtížné, a proto je mohou řešit postupně až do pátku. Postupně jim každy den přibude pracovní list další a v pátek mi na konci vyučování odevzdají všechny (tedy 4) pracovní listy k vyhodnocení.

V předposlední hodině jsme počítali v pracovním sešitě z matematiky na straně 45 cvičení 1 a 2. V pracovním sešitě na straně 45 cvičení 3 je domácí úkol.

V poslední hodině jsme se zaměřili na novou dílnu psaní, ve které jsme měli první úkol. Po přečtení první kapitoly v knížce Tajná sedma, měli žáci napsat do sešitu odpověď na otázku: Co děti mohli řešit na poslední schůzce?   - své odpovědi napsali do sešitu a těším se na jejich odpovědi.

Nakonec jsme se rozloučili a odešli na oběd a domů.

S pozdravem H. H.