2. 6. 2021

Publikováno: 2. 6. 2021

dnešní den jsme začali netradičním projektem, která byla spojená s ochutnávkou. Následně jsme si povídali v kroužku.

Další hodinu jsme pracovali v Centrech aktivit s názvem POVOLÁNÍ. Toto téma bylo zvoleno na žádost žáků z tajné schránky.

Žáci se rozdělili do skupin po 3 podle tabule. Následně žáci pracovali na zadaných úkolech. Úkoly byly samostatné i skupinové.

V jazykových dovednostech žáci pracovali s texte, hádali hádanky a luštili křížovku. V počtářských dovednostech si žáci zahráli na architekty a praacovali s krychlovými stavbami. V objevech hráli hru "Uhodni, kým jsem!" - jeden žák měl vylosované povolání, ostatní žáci pokládali otázky a zjišťovali danné povolání, na otázky se mohlo odpovídat pouze ANO/NE. Následně si vyzkoušeli některá povolání (tesař, chemík, lékař, švadlena). V ateliéru tvořili svou první stránku z knihy na charakteristické znaky svého vysněného povolání.

Na závěr si žáci vyplnili své hodnocení za absolvované centrum a uklízeli své pracovní místo.

Při poslední hodině jsme vyrazili ven, kde jsme hráli pohybové hry a hry s míčem.

Žáci dnes pracovali aktivně, snažili se dodržovat pravidla třídy a být dobrými přáteli.

Stále mám u sebe hodnotící knížky žáků z důvodu vypisování skupin pro focení žáků. Prosím o trpělivost. Zítra je žákům jistě již rozdám. :-)

H.H.