19.5.2021

Publikováno: 19. 5. 2021

v tomto týdnu se zaměřujeme na opakování učiva a dokončení tvůrčích aktivit.

V pondělí jsme se po přivítání rozhýbali s Hejbni se! Pokračovali jsme procvičováním psaní i/y po souhláskách. Dále jsme začali v informatice jednoduché programování s hrou Galaxy. Do této hry je potřeba se registrovat přes školní email xjmeno.prijmeni@student.zsposepneho.cz, dále je potřeba zadat kód třídy 3Z1D. Bez zadání kódu nebudete přidání do naší třídy a nebude Vám zaznamenán výsledek hry. Tuto hru naleznete na adrese www.galaxycodr.com, žáci tuto hru mohou hrát i doma :-) Na závěr jsme dokončili naše akvária, která jsou vystavena na naší chodbě (viz fotogalerie).

V úterý nás po rozhejbání se s Hejbni se! čekali dva porjekty. V prvním jsme se dozvěděli nové informace o včelkách (kde žijí, co vytvářejí, ...). V druhém projektu jsme se dozvěděli rozdíl mezi vtipem a humorem. Nakonec jsme si některé vtipy zahráli ve scénkách a společně jsme se jim zasmáli. V českém jazyce jsme procvičovali psaní i/y po souhláskách a doplňovali jsme u/ú/ů do slov na interaktivní tabuli. V matematice jsme pracovali v pracovním sešitě na straně 52 (celá vypracovaná) a zadali jsme si domácí úkol.

Ve středu nás čekala zumba, při které však všichni necvičili a někteří žáci si ubližovali. Z preventivních důvodů jsme tuto aktivitu ukončili a ověřili jsme si své znalosti v diktátu. Diktát se skládal z 10 slovních cvičení, které si žáci již dříve procvičili formou domácího úkolu. Z tohoto ověření znalostí nám vyplynulo, že žáci zapomínají zapisovat délku samohlásek a nezaznamenávají tečku nad samohláskou j. Sice tečka nad písmenem j není chybou, která by nám měnila význam slova, ale tato tečka je důležitou součástí písmene a musí být zaznamenána. Dále některým žákům dělá obtíže psát na řádky a udržovat stálou velikost písmen - písmena nám v řádcích "plavou". Je nyní pro nás důležité začít dbát nna úhlednost psaného textu - z tohoto důvodu bude častěji zařazována práce v písance a přepisování či opisování textu - pouze častým opakováním dochází k ukotvení znalostí. Také nás čekali dva projekty žákyň - Jarní květiny - kde jsme si zopakovali naše nejznámější jarní květiny a druhý projekt - O maravencích - kde jsme se dozvěděli zajímavosti o maravencích a jejich mraveništích, v úkolu nás čekalo jedno mraveniště nakreslit. V matematice jsme se vrátili zpět v pracovním sešitě a opakovali jsme násobení číslem 3. Na závěr dne nás čekal tělocvik, při kterém jsme měli plnit Olympijské úkoly. Bohužel nám počasí změnilo plány - začalo pršet - proto jsme operativně upravili náš pracovní program. Recitovali jsme básničku Halí, belí od Jiřího Žáčka a dále jsme v hodině poslouchali známé písničky z pohádek a některé jsme si i zazpívali :-) Hodina tělesné výchovy bude nahrazena ve čtvrtek či v pátek podle počasí :-)

Naši třídu nyní zdobí nová výzdoba - gorilí pravidla, která máme nalepená na dveřích

- ptačí okna

a další nás ještě čeká ...

Na zítřejší den 20. 5. 2021 mají mít žáci s sebou knížku pro program Trash Hero Praha.

Těším se na další zábavné dny

H. H.