Shrnutí týdne 6.-10.6.

Publikováno: 10. 6. 2022 Autor(ka): Adéla Dufková

Milí rodiče,

tento týden byl asi pro všechny velice hektický a plný mnoha akcí. My jsme s dětmi především vybíraly dokumenty na školu v přírodě, peníze na focení, které bylo ve čtvrtek, ale stihli jsme i posledních pár stránek učení.

V českém jazyce jsme opakovali podstatná jména, děti se dozvěděly, co jsou to podstatná jména pomnožná, hromadná a látková. Také jsme se učili o podstatných jménech přejatých a opakovaly ty mnohoznačná. Zdokonalovali jsme se i v číslovkách. V matematice jsme opakovali učivo 4. třídy a stihli jsme se i naučit sčítat a odčítat zlomky se stejným jmenovatelem. V přírodovědě jsme dokončili učivo a po posledním letošním testu si zahráli kvíz se zajímavostmi o zvířatech. Ve vlastivědě jsme opakovali učivo, na které navážeme hned v září. Opět budeme vytvářet lapbook. Prosím, aby si děti tento lapbook ponechaly a měly jej jako pomůcku pro učení a opakování (nejen) na září. V angličtině prezentovaly děti své projekty z minulého týdne a v pátek si pro nás nachystaly mnoho opakovacích her.

V pondělí odjíždíme na školu v přírodě. Sraz je mezi 8:15-8:30 (nemá smysl chodit dříve, autobus by měl být přistavený až o půl deváté) a to na křižovatku ulic Hrdličkova a Kaplanova. Všechny důležité informace jsou v e-mailu z 29. 5.  Najdete tam informace nejen ke škole v přírodě, ale i dalším akcím. Pokud jste jej nedostali, zkuste kouknout do spamu nebo mi napište.

Prosím, nezapomeňte dokument k bezinfekčnosti - ten, na kterém byl žlutý lísteček!

Dnes jsem již začala s tripartitami. Odkaz na tripartity je rovněž v e-mailu. Kdo má zájem, budu ráda, když se s dětmi přihlásíte. Možnosti jsou online i prezenčně ve škole.

Zítra se těším na všechny přihlášené knihomoly!

Krásný víkend a hodně odpočinku přes týden bez dětí!

- Adéla