Shrnutí týdne 6.-10.12.

Publikováno: 10. 12. 2021 Autor(ka): Adéla Dufková

Milí rodiče,

již nám zbývá pouze týden do konce školy v tomto kalendářním roce, proto si dovoluji napsat předposlední příspěvek s důležitými informacemi ke konci příštího týdne.

V pondělí k nám do třídy přišel Mikuláš a my jsme si takto mohli společně oslavit tento významný den. Fotografie najdete v galerii naší třídy. Během tohoto týden jsme se toho i hodně naučili. V českém jazyce jsme se zdokonalili v určování vzorů ženského rodu. V pátek jsme měli oblíbenou čtenářskou dílnu a celý adventní čas nás provází úkoly především slohového a komunikačního charakteru, takže se zdokonalujeme i v těchto dovednostech. V matematice jsme pilovali dělení a násobení do 10 000 i geometrii, již víme, jak vypadá pravoúhlý trojúhelník a jak jej sestrojit. Vlastivěda byla plná uhlí a chráněných oblastí naší republiky. V přírodovědě jsme prohlubovali znalosti o lese a rostlinách, které v něm rostou. Výtvarnou výchovu jsme spojili se čtením a učili se o ilustracích. Pohádku o Sněhové královně si děti poté zkusily samy ilustrovat. Co děti zaujalo nejvíce, bylo povídání o sopkách a především Vesuvu a Pompejích, na které jsme narazili v českém jazyce. Příští týden budeme ještě lehce opakovat, ale jak se blíží Vánoce i my jsme myšlenkami u nich a učení už není tak snadné. Už nás ale čeká jen jeden týden do konce školy v tomto roce. 

V pondělí nás kromě pravidelného antigenního testování čeká také třídnická hodina. V pátek budeme mít vánoční den. Rozdáme si dárky (tajné ježíšky i další dárky, pokud si chtějí kamarádi předat). Také budeme zpívat koledy, koukneme se na vánoční film a uděláme si takto společný krásný vánoční den. A i vy rodiče se můžete těšit na pátek, možná vás bude také čekat nějaké překvapení. 

Krásný třetí adventní víkend!

- Adéla

Rychle k cíli