Shrnutí týdne 5. - 9. 12.

Publikováno: 9. 12. 2022 Autor(ka): Adéla Dufková
Shrnutí týdne 5. - 9. 12.

Milí rodiče, 

máme za sebou Mikuláše a blíží se nám již třetí adventní neděle. 

V pondělí jsme měly s dětmi možnost si sváteční den pořádně užít. Přišel k nám Mikuláš i s čerty a anděly. Naštěstí mám tak hodnou třídu, že mi všechny děti zůstaly i na zbytek mikulášského dopoledne. 

V českém jazyce procvičujeme přídavná jména měkká a tvrdá. V následujícím týdnu k nim přidáme i přivlastňovací a prosím všechny, abyste s dětmi procvičovali doplňování i/y i doma. Nezapomínejte pořád opakovat i vzory a shodu podmětu s přísudkem. V pátek jsme začali psát slohovou práci - popis stavby. 

Matematika nám dává pořádně zabrat. Učíme se dělení dvojciferným číslem. Pro děti je to opravdu makačka, ale úžasně bojují. 

V přírodovědě jsme začali učivo o třídění živých organismů a nyní se budeme učit o jednotlivých kategoriích. Ve vlastivědě jsme se ocitli v období první republiky. 

V hudební výchově pilně trénujeme na vystoupení v domově seniorů a v pracovních činnostech jsme tvořili drobné vánoční dárky. 

Přští týden nás čeká:

- v pondělí třídnická hodina

- v úterý jdeme do divadla (s sebou: svačinu, pití, kartičku na MHD, žákovský průkaz, psací potřeby, na sebe vhodné oblečení)

- kdo nedonesl peníze na divadlo (13. 12.) a kino (21. 12.), prosím o dodání

 

Krásný a odpočinový víkend!

- Adéla

 

 

 

Rychle k cíli