Shrnutí týdne 29.11.-3.12.

Publikováno: 3. 12. 2021 Autor(ka): Adéla Dufková

Vážení rodiče a milé děti, 

konec roku se nám pomalu blíží a my máme za sebou úspěšně první prosincový týden. Nejprve bych chtěla ze srdce všem poděkovat za to, jak jste krásně připravili adventní pytlíčky a my si nimi můžeme zpříjemnit tento adventní čas.

Během týdne jsme v českém jazyce zopakovali vzory rodu středního a začali si povídat vzorech rodu ženského. Také jsme si zkoušeli "jako" telefonovat a přečetli si několik ještě podzimních básniček. V matematice jsme úspěšně přešli na písemné násobení a dělení do 10 000, které dětem opravdu jde a myslím, že je i baví. Vlastivěda nám posloužila k prezentaci projektů "Moje měna" a také jsme si začali povídat o zemědělství v ČR. Přírodopis byl velmi zábavný. V tomto předmětu jsme si povídali o domácích mazličcích a děti, které se připojují online, nám mohly své mazlíčky ukázat. Ve výtvarné výchově jsme si malovali ozdoby na stromeček. V angličtině obě skupiny začaly nové téma "My bedroom", kde nás příští týden čeká mini projekt právě na toto téma.

Děti si během týdne vylosovaly tajného příjemce dárku. V pátek 17.12., poslední den školy, si uděláme ve třídě ježíška a budeme si rozdávat dárky. Každý může přinést dárek jakémukoliv kamarádovi, ale ještě navíc si každý vylosoval jednoho spolužáka, kterému tajně připraví dárek. S dětmi jsme se domlouvaly, že to nebude žádná drahá věc (max.200 Kč), aby to bylo pro všechny spravedlivé. Dárky mohou děti i vyrobit. 

Příští pondělí není třídnická hodina, ovšem ráno se jako tradičně budeme první hodinu testovat. Také v pondělí některé děti čeká focení, které jste všichni již platili. Moc děkuji za rychlost při tomto řešení. 

Ráda bych vám také připomněla, že konec školy je plánován již na 17.12. Na dny 20.-22.12. paní ředitelka udělila ředitelské volno. V pátek 17.12. jdeme tedy naposledy v tomto kalendářním roce do školy. 

V neposlední řadě bych vás všechny chtěla požádat o kontrolu zdravotního stavu dětí. Bohužel Covid je stále v plné síle úplně všude a já doufám, že už nás celotřídní karanténa nepotká, prosím ale, abyste děti, které se nebudou cítit dobře nebo budou mít rýmu, kašel, bolest hlavy atd. raději nechali den nebo dva doma odpočinou. Popřípadě si sami zašli na PCR testy. Byla bych nerada, kdyby si děti ze školy odnesly nějaký bacil domů na Vánoce. Online (hybridní) výuky budu vést i nadále a klidně se můžou děti připojit do výuky takto. Doufám, že všichni budeme v pořádku hlavně na ten poslední školní týden, kdy nás čeká mnoho krásných aktivit. 

Přeji všem pevné nervy a hlavně hodně zdraví v těchto adventních dnech. 

-Adéla

Rychle k cíli