Shrnutí týdne 28.2.-4.3.

Publikováno: 4. 3. 2022 Autor(ka): Adéla Dufková

Milí rodiče, 

je před námi zasloužený víkend a na děti už čekají také vytoužené prázdniny. Než se rozjedete na výlety a dovolené, dovolte mi krátké shrnutí uplynulého týdne. 

V českém jazyce jsme vyhledávali podmět a přísudek, a také začali s tématem shoda přísudku s podmětem. V literatuře jsme měli téma divadlo. Děti povídání o různých představeních opravdu bavilo. V matematice jsme především rýsovali a to obdélník a čtverec, u kterých jsme také vyvozovali vzorečky pro obvod. Procvičovali jsme i násobení dvojciferným číslem. Ve vlastivědě jsme dodělávali téma pověstí a vyvozovali téma na další hodiny, které bude Velká Morava. V přírodovědě děti dodělaly a prezentovaly svoje skupinové práce. Obě skupinky v anglickém jazyce opakovaly zvířata, dělaly jejich popis, a také nadále procvičovaly sloveso have. Ve výtvarné výchově jsme dodělávali slavné obrazy, úžasné práce dětí si můžete prohlédnou i zde. 

Všem moc děkuji za rychlou spolupráci ohledně školy v přírodě. Připomínám, že by měla být záloha zaplacena do pondělí. Údaje k platbě mají děti v žákovských. 

Přeji všem krásné prázdniny a mnoho zážitků! Na děti se budu těšit po prázdninách v pondělí 14.3.

- Adéla

 

Rychle k cíli