Shrnutí týdne 24.-28.1.

Publikováno: 28. 1. 2022 Autor(ka): Adéla Dufková

Milí rodiče, 

v pondělí jsme se vrátili po karanténě zpátky do školy. Karanténu děti zvládly naprosto skvěle a návrat do školy byl velmi plynulý. 

Během týdne jsme v českém jazyce dodělali všechny vzory a už nás čeká jen ta největší dřina a to všechno dostat do hlaviček a pořádně procvičovat. Děti také pokračují na tvorbě svých komiksů a ještě další týden pokračovat budou. V matematice jsme počítali násobení a dělení s velkými čísly, především dělení a násobení 10, 100, 1000 a jejich násobky. Také jsme však stihli procvičit geometrii. Spoustu práce máme ale před sebou, proto prosím i vás doma, pořád opakujte jednoduché násobení a dělení, aby děti nezapomínaly. Ve vlastivědě pomalu dokončujeme učení se o krajích naší republiky a po pololetních prázdninách již přejdeme k mojí milované historii.  V přírodovědě jsme dodělávali referáty a opakovali učivo o lese a louce. Pokud nevíte, kdo je to Gruffalo, tak vám na to odpoví naši skvělí angličtináři, kteří měli tento týden angličtinu právě se záhadným Gruffalem. Ve výtvarné výchově jsme navázali na téma sopočné aktivity, kterou nám představil pan doktor Brož během pondělní besedy. Sopky se dětem moc povedly a já je v nejbližších dnech přidám do galerie. Beseda v pondělí byla pro děti i pro mě velmi poučná. Děti měly nachystané skvělé dotazy a já doufám, že se mi podaří ještě nějakého odborníka do výuky přizvat. 

V pondělí nás kromě tradičního antigenního testování čeká i předávání vysvědčení. Dětem předám pololetní vysvědčení během 4. vyučovací hodiny a poté půjdeme společně na oběd. Tím bude pondělní vyučování ukončeno. Pololetní prázdniny budou v pátek 4.2. V úterý, středu a čtvrtek proběhne normální výuka.

Než se rozloučím, ráda bych všem poděkovala za zájem o tripartity. Všechna setkání byla velice příjemná a moc vám všem děkuji. Děkuji za skvělou spolupráci a oporu, kterou ve vás mám. Je radost se každý den těšit do práce a mít nejen skvělé děti ve třídě, ale i skvělé rodiče v zákulisí. Děkuji!

Přeji všem krásný víkend!

- Adéla

Rychle k cíli