Shrnutí týdne 22.-26.11. + důležité info na příští týden

Publikováno: 26. 11. 2021 Autor(ka): Adéla Dufková

Vážení rodič, věnujte prosím pozornost tomuto příspěvku, kde najdete i důležité informace pro další týden. 

Shrnutí týdne 22.-26.11. + důležité info na příští týden

Milí rodiče a milé děti, 

poslední listopadový týden je za námi a příští týden začíná již prosinec. Tento týden mi ubylo dětí ve třídě, ale přibylo dětí na on-line výuce. V on-line výuce budu pokračovat i nadále. Pokud by se stalo komukoliv dalšímu, že musí zůstat doma, budu ráda, když se připojíte na výuku on-line. 

Během tohoto týdne jsme toho stihli probrat opravdu hodně. I proto jsem moc ráda a děkuji všem dětem, že se pravidelně připojujete a dáváte pozor i doma. V českém jazyce jsme začali probírat vzory podstatnách jmen rodu středního. Děti postupně ovládají koncovky u podstatných jmen rodu středního a v prosinci navážeme rodem ženským. V matematice jsme probrali násobení a dělení do 10 000 zpaměti. Vlastivěda děti tento týden opravdu bavila, povídali jsme si o vlastnictví a penězích. Děti si tvoři vlastní projekt "Moje měna". V pondělí proběhne prezentace projektů a určitě přidám fotky i sem, na webovky, V přírodovědě jsme si povídali o stromech a poznávali jsme listnaté stromy a jejich plody. Ve výtvarné výchově jsme si zkoušeli koláž podzimního ovoce a zeleniny a informatika byla plná her o bezpečnosti na PC. 

Příští týden nás opět čeká pondělní testování a třídnická hodina.

Prosím také všechny rodiče, zda mohou postupně nachystat dětem mikulášské pytlíčky do třídy. Děti mají připravené pytlíčky a vás prosím o jejich naplnění 22 drobnostmi, aby si každý den děti mohly jeden rozbalit. Já pro ně mám taky malé mikulášské překvapení, tak snad si alespoň takto andventní čas zpestříme.

V pondělí 6.12. proběhne dobrovolné vánoční focení. Pokud máte zájem o sadu 6 fotografií (v příloze je jejich vzhled), prosím, pošlete po dětech 250 Kč. Pokud chcete vyfotit sourozence společně, stačí mi napsat sms, já už si to pohlídám. 

Děkuji všem za spolupráci a přeji krásnou první adventní neděli!

- Adéla

Rychle k cíli