Shrnutí týdne 21. 11.-25. 11.

Publikováno: 25. 11. 2022 Autor(ka): Adéla Dufková

Milí rodiče, 

končí nám listopad a již za měsíc tu máme Vánoce. 

Moc děkuji za účast na pondělních třídních schůzkách. Doufám, že vám všem šla otevřít prezentace. V případě dotazů pište nebo volejte. 

S dětmi jsme se tento týden učily o přídavných jménech. Děti by již měly umět třídit přídavná jména podle druhu a sloňovat přídavná jména měkká. V českém jazyce také mají týdenní domácí úkol - nachystat si pro spolužáky zprávu, kterou mi odevzdají písemně a ústně předvedou. Jakoukoliv aktualitu, kterou si sami zvolí. 

V matematice jsme se tento týden učili názvy těles. Opakovali jsme obvod a také jednotky čtverečné. 

Přírodověda je stále ve vesmíru a především se teď učíme o jevech kolem Země (přitažlivost, atmosféra atd.). Ve vlastivědě konečně nastal ten čas, kdy jsme se ponořili do 20. století. Nyní se ocitáme v průběhu 1. světové války. 

Pracovky jsme věnovali stavění z lega a vánočním ozdobám. V hudební výchově již zpíváme koledy a chystáme vystoupení pro seniory. 

Všechny rodiče bych ráda pozvala na pondělní advetní dílny, které budou mimo jiné i v naší třídě. Děti společně s rodiči si budou moct vyrobit několik vánočních dekorací, které si budou moct odnést. Akce se koná od 17:00 do 19:00. V 17 hodin dílny zahajují děti zpíváním koled. 

V pondělí je třídnická hodina. 

Všem přeji krásný víkend!

-Adéla

Rychle k cíli