Shrnutí týdne 19.-23.9.

Publikováno: 23. 9. 2022 Autor(ka): Adéla Dufková

Milí rodiče,

tento týden byl již hodně pracovní. S dětmi jsme psaly několik testů a také jsme musely mluvit o chování během hodin. Doufám však, že jsme všechno vyřešeli a příští týden nebudeme muset žádné mluvení v hodinách a nekamarádské chování řešit. V českém jazyce jsme opakovali shodu podmětu s přísudkem a určování mluvnických kategorií u sloves i podstatných jmen. Ve čtení jsme začali číst mimočítankovou četbu a to Prašinu. V matematice jsme opakovali jednotky délky a převody, také jsme zaokrouhlovali a počítali se závorkami a další příklady, u kterých je potřeba posoudit, co počítáme první. Ve vlastivědě jsme si povídali o rodu Habsburků a zopakovali Bitvu na Bílé hoře. V přírodovědě děti pracovaly na projektu o rozmanitých podmínkách na Zemi a společně tvoří podnebné pásy naší země. V pracovních činnostech si děti vytváří pexeso na téma rostliny (každá skupina má jiný druh). Jakmile budeme mít tyto práce hotové, přidám fotky do galerie. V angličtině se v obou skupinách tento týden učily členy a/an, také opakovala slovní zásoba a vazba like+ing a přítomný čas průběhový. 

Příští týden ve středu mají děti volno z důvodu státního svátku. Domácí úkol tedy přinesou ve čtvrtek 29. 9. Příští týden také mají děti termín pro přednes básně. Mohou jej přednést v pondělí nebo v pátek. Děti si báseň mohou vybrat z učebnice, kde jsme zvolili tři básničky. Více informací najdete v Google Classroom.

V pondělí 10. 10. navštívíme se třídou planetárium. Informace o ceně a odjezdu budou mít děti příští týden v žákovských průkazech. 

E-shop s merchem školy je opět v provozu, jak jsem již předeslala na třídních schůzkách. Pokud si něco budete chtít pořídit, stačí kliknout sem

Prezentaci i odkaz ke sdílenému souboru na knihy pro děti máte ve svých e-mailech. Vše jsem poslala již v úterý. Pokud se někomu e-mail nezobrazil, koukněte se do spamu, popřípadě mi napište a já vám e-mail znovu pošlu. 

Všem přeji krásný víkend!

- Adéla

Rychle k cíli