Shrnutí týdne 18.-22.10. + důležité info

Publikováno: 22. 10. 2021 Autor(ka): Adéla Dufková

Vážení rodiče, tento týden byl akčnější, než si kdo z nás na začátku týdne myslel. Přináším klisicky po týdnu shrnutí a pár organizačních informací. 

Milé děti a milí rodiče, 

máme za sebou další týden. Tentokrát jsme toho prožili opravdu hodně. Zvládli jste naprosto perfektně přejít na online výuku, ale také jsme se toho stihli hodně naučit ještě ve škole. 

V českém jazyce jsme tento týden procvičovali především slovní druhy. Většina dětí už umí perfektně poznávat a rozdělit slova na ohebná a neohebná a přiřadit správně ke slovnímu druhu. Především nám dala zabrat slovesa. Po dnešku si ale myslím, že už i ta bezpečně poznáte. V pondělí je budeme ještě procvičovat a naučíme se určovat osobu, číslo a čas. V matematice jsme procvičovali násobení pod sebe a dělení se zbytkem. Také jsme ale začali novou látku a tím je písemné dělení. Některé děti byly ze začátku z nového učiva nesvé, ale ke konci týdne už všichni počítali perfektně. Dnes jsme na distační výuce zvládli i počítání do 10 000. S tímto učivem budeme pokračovat i v pondělí. Ve vlastivědě jsme se v pondělí věnovali globálním problémům - projekt si doděláme, až se vrátíme do školy. V angličtině jsme si povídali především o muzice a rozšiřovali jsme slovní zásobu s tím spojenou. Ve výtvarné výchově se z nás na chvíli stal Pablo Picasso, když jsme tvořili kubistický portrét. Až se vrátíme do školy, portréty děti domalují a ukázky přidám sem na stránky. Přírodověda probíhala už online, díky tomu jsme si ale mohli povídat o živočiších, které mají děti doma a někteří nám své mazlíčky nebo plyšáky i ukázali a představili. 

Moje milé děti, chci vás všechny moc pochválit a poděkovat, že jste naprosto skvěle zvládly přechod do online výuky a že se připojujete včas a i mně dokážete poradit. Načerpejte síly a kdybyste cokoliv nestíhali nebo vám vypadlo spojení, jako vždy najdete učivo i odkazy na procvičení v Google Classroom. 

Děkuji také rodičům za pružnou a rychlou reakci na novou situaci. Kdybych vám mohla nějak pomoct, neváhejte se na mě obrátit. 

Organizažní informace:

  • online výuka by se měla uskutečnit příští pondělí a úterý (poté jsou podzimní prázdniny) a pak ještě v pondělí a v úterý (1. a 2. 11)
  • připojovat se budeme vždy v 8:00 na stejném odkazu
  • dopolední program Alchymista byl zrušen, peníze, které jsem již vybrala, nebudu dětem vracet, ale zaplatím jim z toho další aktivity, které nás budou čekat (zbytek popřípadě vrátím)

Načerpejte o víkendu síly a přeji všem pevné nervy!

-Adéla

Rychle k cíli