Shrnutí týdne 17.-21.1.

Publikováno: 21. 1. 2022 Autor(ka): Adéla Dufková
Shrnutí týdne 17.-21.1.

Vážení rodiče, 

prvně bych vám všem chtěla poděkovat za přesun na distanční výuku a rychlost, s jakou jste opět na nečekanou situaci zareagovali. Také děkuji, že se přihlašujete na tripartity. Pokud by ještě někdo měl zájem o setkání v nadcházejících dnech, klikněte zde. Popřípadě se můžeme domluvit individuálně. 

V českém jazyce jsme s dětmi během týdne probírali rod mužský a vzory rodu mužského (pán, muž, hrad, stroj). Učivo budeme dále procvičovat. Dramatizovali jsme také poprvé texty. V matematice jsme tento týden především sčítaly a odčítali velká čísla pod sebe i zpaměti. V pátek jsme zkoušeli rýsovat kružnice a trojúhelníky (jak do sešitu, tak v programu geogebra). Ve vlastivědě dále pokračujeme v pracovních listech o krajích ČR a v přírodovědě jsem si poprvé zahráli online kvíz o lesních zvířatech. Zbytek referátů do přírodovědy budeme prezentovat místo páteční hodiny v úterý ve čtení. Informatiku jsme propojili se slohem a děti tvořily vlastní pozvánky, které najdete v galerii. Ve výtvarné výchově jsme začali s tvourbou vlastního živého komiksu, který ještě musíme zkompletovat a děti si jej musí dotvořit. Myslím si, že jejich nadšení se jiště odrazí ve výsledných příbězích. V angličtině dokončujeme lekci, takže doděláváme poslední cvičení a především jsme četli komiks v učebnici a pracovali s ním i v pracovním sešitě. 

V pondělí bychom se měli opět vidět ve škole. Kdyby se někdo necítil dobře, měl jakkékoliv příznaky nemoci, prosím, raději si distanční výuku prodlužte a připojte se na vyučování online. V pondělí se budeme také ve třídě klasicky testovat. Je však doporučené zůstat celý týden v rouškách, abychom zabránili případné další karanténě, kdyby se u někoho příznaky ještě objevily. Budeme mít také třídnickou hodinu a jak už možná víte, v 9:00 se k nám připojí pan doktor Brož, specialista na vulkanickou činnost. Děti se budou moct zeptat na cokoliv ohledně tohoto tématu. Více informací o panu doktorovi najdete zde

Přeji všem klidný víkend.

- Adéla

Rychle k cíli