Shrnutí týdne 12.-16. 9.

Publikováno: 16. 9. 2022 Autor(ka): Adéla Dufková

Milí rodiče,

tento týden byl opět týdnem opakovacím. V matematice jsme kromě sčítání, odčítání a násobilky opakovali i geometrii. V pondělí budeme v geometrii pokračovat, dohlédněte, aby děti měly v pořádku rýsovací pomůcky (kružítka, pravítka). V českém jazyce stále opakujeme vyjmenovaná slova, koncovky podstatných jmen a slovní druhy. Také jsme však zopakovali pravidla pro psaní koncovek u sloves v přítomném čase a příští týden se vrhneme na opakování shody podmětu s přísudkem. V přírodovědě se učíme o podmínkách života na Zemi a různých podnebných pásech. Ve vlastivědě jsme již započali druhý lapbook a čekají nás události od konce třicetileté války až po současné dějiny. Anglický jazyk je stále o opakování slovíček a frází. Tento týden se děti začaly učit o členech a a an.

Pro nemocné děti, všechno učivo za tento týden naleznete na Google Classroom. Je tam i týdenní domácí úkol a testy na příští týden.

Prosím, abyste také dohlédli na děti, během týdne dostaly první týdenní úkol, který mají odevzdat do středy 21. 9. Byla bych ráda, kdyby jej dělaly popstupně, ne celý naráz, ale aby jej všichni do středy odevzdali!

Připomínám, že 19. 9. v pondělí v 17:30 proběhnout úvodní třídní schůzky. Na všechny se moc těším!

- Adéla