Shrnutí týdne 11.-15.10.

Publikováno: 15. 10. 2021 Autor(ka): Adéla Dufková

Milí rodiče a milé děti, 

opět po týdnu přináším shrnutí toho nejdůležitějšího, co se nám v týdnu stalo a co jsme dělali.

V českém jazyce jsme tento týden procvičovali stavbu slov (předpona-kořen-příponová část), také jsme ale psali slohové cvičení a to popis zvířete. Děti vymyslely překrásné texty, které přes víkend opravím a v pondělí pošlu domů ukázat i se slovním hodnocením. V matematice jsme během týdne procvičovali písemné násobení pod sebe a příští týden nás čeká písemné dělení. Také jsme si udělali během týdne opakování geometrie a přidali si novou látku a to rýsování kolmic. Poprvé jsme psali v matematice test na slovní úlohy, který u většiny dětí dopadl velmi dobře. V angličtině jsme pokročili k modálnímu slovesu CAN (umět) a představili si nová slovíčka - activities. Děti tak umí říct, co umí nebo neumí dělat. Ve výtvarné výchově se z nás stal na chvíli Leonardo Da Vinci a vytvořili jsme novodobé Mony Lisy, jak se dílo dětem povedlo se můžete kouknout do galerie. Ve vlastivědě nás tento týden čekalo obyvatelstvo ČR. S dětmi jsme se bavily o různých regionech, zvycích a tradicích. V přírodovědě jsme začali novou látku a to živočichové a stavba jejich těla. 

Příští týden nás v pondělí čeká třídnická hodina, končit tedy budeme až po sedmé vyučovací hodině. 

1.11. nás čeká vystoupení Alchymisty, které se uskuteční pro celý první stupeň. Protože poslední týden v říjnu bude krátký, budu peníze vybírat již během příštího týdne (100 Kč). Dětem ale v pondělí nalepím lísteček do žákovské, kde všechno ještě připomenu. 

Prosím také o apelaci na děti, aby udržovaly pořádek v šatnách. Během září se v šatnách nahromadily věci, prosím o kontrolu v příspěvku z 13.10. na webových stránkách školy, zda něco není vaše.

 

Přeji všem pohodový víkend

Adéla DufkováRychle k cíli